Keramické bazény Riverina

Ideálny člen rodiny. Keramický bazén so vstupnými schodíkmi a bezpečným výstupom je vhodný pre deti aj dospelých. Štruktúra bazéna je dostatočne elastická a prispôsobí sa nerovnostiam terénu, čo umožňuje stabilitu aj v komplikovanom teréne. Tieto výhody sú podporené rigoróznou Compass výstupnou kontrolou a dizajnom spĺňajúcim najprísnejšie štandardy.

Riverina 67

RIVERINA 106

POPIS

Inšpiráciou pre oblé tvary i pre pomenovanie keramického bazéna RIVERINA, nám bola matka príroda.

Svojimi ladnými oblúkmi RIVERINA dokonale pasuje ku klasickej architektúre, do prírodnej záhrady i do interiéru.

Pôvab RIVERINY so širokým a pohodlným schodiskom a odpočinkovými lavicami ocení každý, kto má rád oblé krivky bazéna.

VÝHODY

 • postupne zvažujúce sa dno bazéna ocenia menej zdatní plavci a hlavne deti
 • široké schody a zabudovaná relaxačná časť, kam je možné nainštalovať masážne trysky, alebo zariadenie pre vzdušnú masáž
 • madlo a stupienok po celom obvode bazéna dodáva neskúseným plavcom pocit bezpečia a uľahčuje z neho výstup
 • relaxačná zóna v hlbšej časti bazéna
 • integrovaný hydrostatický ventil
 • schody a dno bazéna majú protišmykovú úpravu

Výhody rodinného bazéna RIVERINA

Moderný „voľne tvarovaný“ dizajn predurčuje Riverinu ako elegantný bazén do každého prostredia. Postupne klesajúce dno je vhodné pre mladších aj starších. Široké schody a vstavaná relaxačná časť, kde je možné inštalovať masážne trysky alebo zariadenia na vzduchovú masáž. Zábradlie a schodík po obvode dávajú malým plavcom pocit bezpečia. Relaxačná zóna v hlbšej časti bazéna. Integrovaný hydrostatický ventil Možnosť inštalácie Vantage – samočistiaci systém
Štruktúra bazénu je dostatočne elastická a prispôsobí sa nerovnostiam terénu.

Doplnky a atrakcie pre rodinný bazén

 • protiprúd a wellness s vodopádom,
 • súprava, svetlá,
 • typ čistenia vody,
 • ohrievanie.
Rozmery
DĺžkaŠírkaHĺbkaObjem
Riverina 676,703,441,13 - 1,5924 m³
Riverina 10610,603,751,06 - 1,9045 m³

Farebné prevedenia

Bi-Luminite & Cyber

Bi-Luminite® povrch a jeho 3D farby sú revolučnou zmenou. Tieto farby menia vzhľad kompozitných bazénov uvedením drobných trblietavých častíc pod povrch a použitím dvoch farebných vrstiev namiesto jednej. Tento patentovaný Bi-lumination proces vytvára jedinečný farebný dojem. Jeho hĺbka a trblietavé efekty poskytujú bazénom Compass možnosť vytvorenia jedinečnej palety nádherných farieb. Preto môže váš bazén perfektne splynúť s prostredím, alebo môže vytvoriť silný a emotívny prejav vášho štýlu a vkusu.

Charakteristika

 • 2 vrstvy špeciálnych farebných vrstiev nanášaných nezávisle na povrch formy,
 • farebný efekt najkrajšej morskej lagúny akú si len viete predstaviť,
 • farebné vrstvy sa nanášajú ručne ako na najdrahších autách preto každý bazén je svojim spôsobom originál.

NOVA

Škála farieb Nova® je jedným z najpokročilejších systémov gélových náterov na svete. Farby sa miešajú pomocou nového typu farebných častíc a zdokonalenej základovej farby. Z pohľadu estetického, tieto farby dodávajú vode v bazéne priesvitný holografický efekt, prejavujúci sa charakteristickým leskom.

Z ČOHO SÚ VYROBENÉ NAŠE BAZÉNY?

Bazény s keramickým jadrom, karbónovými výstužami a systémom všetkých vrstiev, z ktorých sú zložené, umožňujú rýchlu a jednoduchú montáž bez betónovej základovej dosky počas niekoľkých dní 

1. Gelcoat a farba

Gelcoat je vrchná ochranná vrstva bazéna, mimoriadne odolná voči UV žiareniu a mechanickému poškodeniu, ktorá bola vyvinutá na výrobu povrchov luxusných jácht.Farby, ktoré používáme do bazénov Compass patrí k najpokročilejšim systémom gélových náterov na svete. Aj preto zostávajú bazény Compass po rokoch stále rovnaké.Vyberte si z dvanástich farieb keramických bazénov Compass.

2. Uzavretý lem

Vďaka uzavretému lemu bazéna, ktorý je zatočený okolo celého obvodu, je celý okraj bazéna mimoriadne stabilný a pevný a pritom si zachováva potrebnú pružnosť. Tieto vlastnosti sú najdôležitejšie pri transporte a samotnej montáži.

Bazén s uzavretým lemom dokonale drží svoj tvar.

3. Základná vinylesterová vrstva

Prvá vodeodolná bariéra tvorená vinylesterovou živicou je nanášaná na vrstvu GELCOATu s farbou a zabraňuje možnému vzniku osmózy.

4. Balzová výstuž

Súčasťou vonkajšej vrstvy, ktorá je v besprostrednom kontakte s okolitým prostredím, sú výstuže z balzového dreva. Sú veľmi ľahké, používajú sa napr. na výrobu modelov lietadielok. Vďaka dostatočnej hrúbke a strategickému umiestneniu po stenách bazéna vynahradí iné výstuže.

5. Vinylester so skleným vláknom

Druhá vodeodolná bariéra, ktorá dáva bazénom vysokú pružnosť a pevnosť. Táto vinylesterová vrstva je vystužená skleným vláknom.

6. Rohože zo skleného vlákna

Rohože sú vyrobené zo sklených vlákien, ktoré sú zlepené účinným spojivom. Ľahko sa ohýbajú a používajú sa na spevnenie najnamáhanejších častí bazéna, predovšetkým vo všetkých jeho ohyboch a na schodiskách.

7. Karbonové rohože

S karbónom, tzv. uhlíkovým vláknom sa môžeme stretnúť u športového vybavenia, vyrábajú sa z neho napr. tenisové rakety, lyže alebo rámy bicyklov. Pôvodne materiál určený pre letecký priemysel sme sa rozhodli využiť pre zdokonalenie našich bazénov. Karbón je totiž ľahký a veľmi pevný a práve pre tieto vlastnosti sme pridali karbónové vlákno do najviac namáhaných častí bazéna.

A tak sú Compass bazény jedny z najpevnejších a tvarovo najstálejších bazénovna trhu.

8. Keramická vrstva

Tretí, hlavná vodeodolná bariéra, vyvinutá v Austrálii a USA. Keramická vrstva bola pôvodne vyvinutá pre NASA projekty, kde sú všetky materiály testované na odlonosť v najnáročnejších podmienkach. Compass bazény tak majú garantovanú ochranu proti osmóze.

9. Polyesterová vstva

Polyesterová vrstva, ktorá sa aplikuje na keramickú vrstvu tvorí hlavnú konštrukčnú časť celého kompozitného bazénu. Po vytvrdnutí dáva bazénu veľmi dobré mechanické vlastnosti.

10. Vonkajšia vodeodolná vrstva

Vonkajší vodeodolný plášť ,ktorý chráni bazén voči vonkajším vplyvom.

Vantage system

UPRATOVANIE ČO NIE JE ANI POČUŤ

Ako funguje VANTAGE®

Trysky rotujúce okolo svojej osi silným prúdom vody nahrňajú nečistoty zo schodov a dna bazéna tak, aby sa dostali k výpusti na dne bazéna (1).

Odtiaľ putujú do zbernej alebo filtračnej nádoby (2,3).

Prietok vody v systéme zaisťuje nasávací ventil (4).

VANTAGE® sa dá inštalovať iba do novo-zhotovených bazénov. Jeho inštaláciu vykonávajú len vyškolení technici a tým je zaručený bezproblémový chod systému.

VANTAGE® čístí automaticky, bezpečne a ticho

SAMOČISTIACI BAZÉN

Čo je systém VANTAGE® na automatické čistenie bazéna?

VANTAGE® je automatický systém, ktorý pomocou trysiek postupne ženie nečistoty od bočných stien, cez celé dno až ku dnovej výpuste. Tento proces je prebieha súčasne s filtračným režimom a priebežne čistí bazén od mechanických nečistôt.

VANTAGE® je účinnejší než akýkoľvek bazénový vysávač, navyše pracuje úplne sám vo vopred nastavených časových intervaloch.

AKO VYZERÁ VANTAGE®?

Samočistiaci bazén vyzerá ako každý iný, len na stenách a dne bazéna je navyše systém nenápadných trysiek, ktoré sa v prevádzke postupne vysúvajú.

Trysky sú dodávané v troch farebných variantách, aby ladili s farbou bazéna.