Nerezové Bazény

Máte vo svojich predstavách vysnívaný bazén a nechcete sa prispôsobovať vopred stanoveným rozmerom a tvarom? S nami to už nie je problém, môžete si zvoliť akýkoľvek tvar a rozmer, všetko záleží len a len na vás. Nebráňte sa popustiť uzdu svojej fantázií a splňte si svoje sny o ideálnom bazéne. Vyrobíme pre vás bazén šitý na mieru. Máte tiež možnosť konzultácií s našimi architektmi, ktorí vám radi pomôžu pri výbere správneho typu a rozmiestnenia bazénu. Na nasledujúcich stránkach sa nachádzajú obrázky základných tvarov skimerových bazénov (NBS) pre inšpiráciu. Všetky tieto tvary je možné vyhotoviť aj v prevedení s napnutou hladinou.

Nerezové bazény na mieru

Dlhá životnosť vďaka nerezovým bazénom

Rýchla doba prináša rôzne poruchy pohybového aparátu. Od bolestí kĺbov až po bolesť chrbtice. Pre naše telo je najlepším cvičením a oddychom plávanie. Človek si výborne oddýchne, ostane uvoľnený a dostane z tela prebytočný stres. 

A čo môže byť lepšie ako mať takýto vlastný bazén doma a netlačiť sa na preplnených kúpaliskách? Deti sa výborne vybláznia a vy ich máte stále na očiach. Taktiež je vhodný pre oslavy a stretnutia s priateľmi. Už nemusíte pozerať na hodinky a prispôsobovať svoj čas otváracej dobe okolitých kúpalísk. Už nemusíte za vodou nikam cestovať a pôžitok z plávania si vychutnáte doma vo svojom súkromí. Plávanie je výborné spojenie relaxu s užitočným cvičením,ktoré je veľmi prospešné pre vaše kĺby, šetrí ich a napomáha lepšej ohybnosti. Navyše nerezová oceľ je veľmi odolný materiál a tak odolá aj zime. Vo vode sa nedržia riasy ani iné nečistoty a nerezové bazény sú tiež ľahké na údržbu. Už si len vybrať vhodný tvar a hĺbku, ktoré zodpovedajú vašim predstavám.

Schémy nerezových bazénov

Bazény s prelivovou hranou

Bazény s prelivovou hranou

nazývané prepadové sú veľmi obľúbené. U týchto bazénov je využitá celá hĺbka bazénu a voda je napustená až po okraj skeletu, kde preteká cez hornú okrajovú hranu. Technicky sú náročnejšie ako bazény so skimmerom, no kvalita vody je tu omnoho vyššia. Ich najväčšou výhodou je okamžitý odtok znečistenej povrchovej vody (organické nečistoty, prach, atď.) do prelivového žľabu a voda je následné filtrovaná od nečistôt. Tento typ bazénu sa používa hlavne na kúpaliskách a pre väčšie bazény. Tým, že voda siaha až po samý okraj sa vytvára ucelený pohľad na bazén, pôsobí ako jedna plocha

Bazény so skimerom

Zákazníka očaria svojou jednoduchosťou. Voda v tomto bazéne je niekoľko centimetrov pod úrovňou hornej hrany bazéna (cca 10cm). Skimmer je otvor pod hornou hranou bazénu, cez ktorý je nasávaná voda spolu s nečistotami, ktorá sa neskôr prečistí pomocou pieskového filtra. Takto prečistená voda sa následne cez trysky vracia späť do bazénu. Jedná sa o jednoduchý, ale účinný systém na cirkuláciu vody.

Po konzultácií so zákazníkom a na základe jeho predstáv o svojom budúcom bazéne je spracovaná potrebná dokumentácia pre samotnú výrobu nerezového telesa. Zároveň je spracovaná dokumentácia technologickej a stavebnej časti bazéna.

  1. Teleso bazéna je namodelované v 3D CAD systéme. Z 3D modelov stien a iných tvarovo zložitých dielov sa vytvoria rozvinuté tvary, ktoré sú následne vyrezané CNC rezacím laserovým centrom.
  2. Vyrezané rozvinuté tvary sa tvárnia na CNC ohraňovacom lise podľa konštrukčnej dokumentácie do požadovaných tvarov.
  3. Príprava prefabrikovaných dielov prebieha zváraním jednotlivých častí do väčších funkčných celkov pre jednoduchšiu manipuláciu, prepravu a samotnú montáž u zákazníka. Na zváranie sa používa TIG, MIG-MAG technológia.
  4. Všetky časti bazéna, ako sú prefabrikované diely, technológia atď. sa prevezú k zákazníkovi. Pokiaľ to rozmery a okolnosti umožňujú, je možné previesť aj celé bazénové teleso.
  5. Do vopred pripraveného staveniska podľa dodanej stavebnej dokumentácie sa osádzajú prefabrikované diely, ktoré sú následne spolu vodotesne zvarené, prípadne sa osadí celé bazénové teleso. Na bazénové teleso sa dopojí bazénová technológia.
  6. Povrchová úprava oblasti okraja bazéna sa vykonáva odstránením zvarových švov a následne sa plocha upraví satinovaním. Ostatné zvary sú morené, bez mechanického opracovania.

Nerezový bazén je klenot medzi bazénmi, ktorý si môžete dopriať aj u Vás doma. Vzhľadom na to, že sa jedná o dlhodobú investíci je určite vhodné venovať výberu materiálu primeranú pozornosť. Pri správnom výbere sa v ňom budú kúpať nielen vaše deti, ale aj vaše vnúčatá. Bude dominantou vášho domu a záhrady po dobu niekoľkých desaťročí bez toho, aby sa na ňom prejavili známky času. V nasledujúcich riadkoch Vám priblížime čo je potrebné vedieť pre správny výber nerezového bazéna.

Nerezová oceľ

Nie je nerezová oceľ ako nerezová oceľ. Pri špecifických požiadavkách na bazén je dôležitý správny výbere materiálu. Na výrobu nerezových bazénov používame Austenitickú kyselinovzdornú chrómnikelmolybdénovú oceľ, s obsahom uhlíka do 0,03 %, ktorá je vysokoodolná proti kyselinám a korózii. Má označenie AISI 316L (W. Nr. 1.4404)

Povrchová úprava bazéna

Povrchová úprava v oblasti okraja bazéna sa vykonáva odstránením zvarových švov a následne sa plocha upraví satinovaním. Ostatné zvary sú bez mechanického opracovania a sú čistené technológiou ktorá nepoškodzuje povrch materiálu.

Návrh bazéna

Každý jeden projekt je posudzovaný samostatne a od neho sa odvíja celkový návrh konštrukcie a cena. Pri návrhu riešenia sa snažíme v maximálnej miere vyhovieť požiadavkam a potrebám zákazníka. Ku každému jednému projektu je spracovaný grafický 3D model bazéna rozpracovaný do najmenšieho detailu. Slúži aj ako podklad pre technickú dokumentáciu.

Výhody nerezového bazéna

Nerezové bazény sú v súčasnosti veľmi obľúbené pre svoje jedinečné vlastnosti. Ponúkajú veľmi dlhú životnosť a odolnosť voči teplu aj mrazu. Vďaka odolnosti voči týmto teplotným výkyvom sa hodia ako do interiéru tak aj do exteriéru. Vo vode sa nedržia riasy, huby, baktérie, ani iné nečistoty a taktiež majú tieto bazény najľahšiu údržbu, vďaka hladkému neporéznemu povrchu, čo sa odrazí na celkových nižších prevádzkových nákladoch. Nerezová oceľ tvorí jednoznačný prelom vo výstavbe bazénov ako takých.

Pri nerezovej oceli sa netreba prispôsobovať len určitým zabehnutým tvarom a rozmerom. Človek si môže konečne splniť svoje predstavy o ideálnom bazéne. Tu sa medze nekladú. Je len na vás, aký tvar bazéna a rozmer si zvolíte, kam ho umiestnite, či je to exteriér alebo interiér.

Taktiež Vám ponúkame širokú škálu bazénového príslušenstva, ktoré dokáže uspokojiť aj tých najnáročnejších zákazníkov. Z našej ponuky si môžete vybrať rôzne doplnky, ktoré Vám nielen spríjemnia zábavu a relax, ale taktiež Vám uľahčia údržbu Vášho bazéna. Naši predajcovia Vám radi poradia s výberom.