Nerezové Bazény

Máte vo svojich predstavách vysnívaný bazén a nechcete sa prispôsobovať vopred stanoveným rozmerom a tvarom? Nebráňte sa popustiť uzdu svojej fantázii a splňte si svoje sny o ideálnom bazéne. Vzhľadom na to, že ide o dlhodobú investíciu, je určite vhodné venovať primeranú pozornosť materiálu, z ktorého bude bazén vyrobený a pri správnom výbere sa v bazéne budú kúpať nielen vaše deti, ale aj vnúčatá. Bude dominantou vášho domu a záhrady počas niekoľkých desaťročí bez toho, aby sa na ňom prejavili známky času. Ideálnym nadčasovým riešením je nerezový bazén. Je to klenot medzi bazénmi, ktorý si môžete dopriať aj vy. V našej ponuke nájdete skimmerové a prelivové prevedenie.

Nerezové bazény na mieru

Nerezové bazény si môžete zvoliť v akýkoľvek tvaroch a rozmeroch, všetko záleží len a len na vás. Vyrobíme pre vás bazén šitý na mieru. Máte tiež možnosť konzultácií s našimi architektmi, ktorí vám radi pomôžu pri výbere správneho typu a rozmiestnenia bazénu.

Bazény so skimerom

Očaria vás svojou jednoduchosťou. Voda v tomto bazéne je niekoľko centimetrov pod úrovňou hornej hrany bazéna (cca 10cm). Skimmer je otvor pod hornou hranou bazénu, cez ktorý je nasávaná voda spolu s nečistotami, ktorá sa neskôr prečistí pomocou pieskového filtra. Takto prečistená voda sa následne cez trysky vracia späť do bazénu. Jedná sa o jednoduchý, ale účinný systém na cirkuláciu vody.

Bazény s prelivovou hranou

Sú jedinečné pre svoj dizajn. Hladina vody je v rovnakej výške ako okolitý terén, a tým sa vytvára ucelený pohľad na bazén pôsobiaci ako jednoliata plocha. Pri týchto bazénoch je využitá celá hĺbka bazénu a voda je napustená až po okraj skeletu, kde preteká cez hornú okrajovú hranu. Ich najväčšou výhodou je okamžitý odtok znečistenej povrchovej vody (organické nečistoty, prach, atď.) do prelivového žľabu a voda je následne filtrovaná od nečistôt. Možnosti úprav prelivu sú pre vás viac než pestré. Jednou z nich môže byť zníženie prelivového žliabku na jednej strane pre vytvorenie dojmu nekonečného bazénu (infinity). Prípadne vám vyvýšime bazén nad úroveň okolia a necháme tak vyniknúť všetky prednosti bazénu z ušľachtilej ocele. Máte na výber množstvo riešení prekrytia a ukončenia prelivového žľabu. Štandardom sú nerezové mriežky, ktoré navrhneme na mieru. Dizajnovým riešením je ukončenie podlahy k hrane bazénu a vytvorenie skrytého prelivu. Nie je výnimkou ani použitie kameňa a mnoho ďalších riešení, ktorými vás radi inšpirujeme.

Nerezová oceľ

Nie je nerezová oceľ ako nerezová oceľ. Pri špecifických požiadavkách na bazén je dôležitý správny výber materiálu. Na výrobu nerezových bazénov používame Austenitickú kyselinovzdornú chrómnikelmolybdénovú oceľ, s obsahom uhlíka do 0,03 %, ktorá je vysokoodolná proti kyselinám a korózii. Má označenie AISI 316L (W. Nr. 1.4404)

Povrchová úprava bazéna

Povrchová úprava v oblasti okraja bazéna sa vykonáva odstránením zvarových švov a následne sa plocha upraví satinovaním. Ostatné zvary sú bez mechanického opracovania a sú čistené technológiou, ktorá nepoškodzuje povrch materiálu.

Návrh bazéna

Každý jeden projekt je posudzovaný samostatne a od neho sa odvíja celkový návrh konštrukcie a cena. Pri návrhu riešenia sa snažíme v maximálnej miere vyhovieť požiadavkam a potrebám zákazníka. Ku každému jednému projektu je spracovaný grafický 3D model bazéna rozpracovaný do najmenšieho detailu. Slúži aj ako podklad pre technickú dokumentáciu.

Výhody nerezového bazéna

prestíž nerezovej ocele

ľahká údržba vďaka hladkému neporéznemu povrchu

dlhá životnosť bez straty kvality

odolnosť voči mrazu a vysokým teplotám

ideálna realizovateľnosť architektonických predstáv

umiestnenie aj v ťažko prístupných priestoroch

možnosť jednoduchej izolácie stien bazénu

ekologicky nezávadný materiál

Príslušenstvo

V prípade náročnejších požiadaviek na okolie alebo vybavenie vášho bazénu a wellnessu máme pripravené produkty, ktoré splnia vaše potreby do najmenších detailov. Vaše predstavy alebo predstavy vášho architekta limitovať nebudeme. Naopak, podporíme ich a ponúkneme vám niekoľko možných riešení. Bazénové príslušenstvo je dôležitým prvkom už pri návrhu samotnej realizácie. S bazénom a jeho okolím utvára dokonalú harmóniu pre vašu relaxáciu. S pomocou našich dizajnérov získate jedinečný produkt s najlepšími vlastnosťami nerezovej ocele.

Realizácie nerezových bazénov

Ako prebieha výroba a montáž bazéna?

Po konzultácií so zákazníkom a na základe jeho predstáv o svojom budúcom bazéne je spracovaná potrebná dokumentácia pre samotnú výrobu nerezového telesa. Zároveň je spracovaná dokumentácia technologickej a stavebnej časti bazéna.

  1. Teleso bazéna je namodelované v 3D CAD systéme. Z 3D modelov stien a iných tvarovo zložitých dielov sa vytvoria rozvinuté tvary, ktoré sú následne vyrezané CNC rezacím laserovým centrom.
  2. Vyrezané rozvinuté tvary sa tvárnia na CNC ohraňovacom lise podľa konštrukčnej dokumentácie do požadovaných tvarov.
  3. Príprava prefabrikovaných dielov prebieha zváraním jednotlivých častí do väčších funkčných celkov pre jednoduchšiu manipuláciu, prepravu a samotnú montáž u zákazníka. Na zváranie sa používa TIG, MIG-MAG technológia.
  4. Všetky časti bazéna, ako sú prefabrikované diely, technológia atď. sa prevezú k zákazníkovi. Pokiaľ to rozmery a okolnosti umožňujú, je možné previesť aj celé bazénové teleso.
  5. Do vopred pripraveného staveniska podľa dodanej stavebnej dokumentácie sa osádzajú prefabrikované diely, ktoré sú následne spolu vodotesne zvarené, prípadne sa osadí celé bazénové teleso. Na bazénové teleso sa dopojí bazénová technológia.
  6. Povrchová úprava oblasti okraja bazéna sa vykonáva odstránením zvarových švov a následne sa plocha upraví satinovaním. Ostatné zvary sú morené, bez mechanického opracovania.