Nerezové Bazény

Máte vo svojich predstavách vysnívaný bazén a nechcete sa prispôsobovať vopred stanoveným rozmerom a tvarom? S nami to už nie je problém, môžete si zvoliť akýkoľvek tvar a rozmer, všetko záleží len a len na Vás. Nebráňte sa popustiť uzdu svojej fantázií a splňte si svoje sny o ideálnom bazéne. Vyrobíme pre Vás bazén šitý na mieru. Máte možnosť tiež konzultácií s našimi architektmi, ktorí Vám radi pomôžu pri výbere správneho typu a rozmiestnenia bazénu. Na nasledujúcich stránkach sa nachádzajú obrázky základných tvarov skimerových bazénov (NBS) pre inšpiráciu. Všetky tieto tvary je možné vyhotoviť aj v prevedení s napnutou hladinou

Nerezové bazény na mieru

Máte vo svojich predstavách vysnívaný bazén a nechcete sa prispôsobovať vopred stanoveným rozmerom a tvarom? S nami to už nie je problém, môžete si zvoliť akýkoľvek tvar a rozmer, všetko záleží len a len na Vás. Nebráňte sa popustiť uzdu svojej fantázií a splňte si svoje sny o ideálnom bazéne. 

Dlhá životnosť vďaka nerezovým bazénom

Rýchla doba prináša rôzne poruchy pohybového aparátu. Od bolestí kĺbov až po bolesť chrbtice. Pre naše telo je najlepším cvičením a oddychom plávanie. Človek si výborne oddýchne, ostane uvoľnený a dostane z tela prebytočný stres. 

A čo môže byť lepšie ako mať takýto vlastný bazén doma a netlačiť sa na preplnených kúpaliskách? Deti sa výborne vybláznia a vy ich máte stále na očiach. Taktiež je vhodný pre oslavy a stretnutia s priateľmi. Už nemusíte pozerať na hodinky a prispôsobovať svoj čas otváracej dobe okolitých kúpalísk. Už nemusíte za vodou nikam cestovať a pôžitok z plávania si vychutnáte doma vo svojom súkromí. Plávanie je výborné spojenie relaxu s užitočným cvičením,ktoré je veľmi prospešné pre vaše kĺby, šetrí ich a napomáha lepšej ohybnosti. Navyše nerezová oceľ je veľmi odolný materiál a tak odolá aj zime, vo vode sa nedržia riasy ani iné nečistoty a taktiež sú takéto bazény ľahké na údržbu. Už si len vybrať vhodný tvar a hĺbku, ktoré zodpovedajú vašim predstavám.

Po konzultácií so zákazníkom a na základe jeho predstáv o svojom budúcom bazéne je spracovaná potrebná dokumentácia pre samotnú výrobu nerezového telesa. Zároveň je spracovaná dokumentácia technologickej a stavebnej časti bazéna.

  1. Teleso bazéna je namodelované v 3D CAD systéme. Z 3D modelov stien a iných tvarovo zložitých dielov sa vytvoria rozvinuté tvary, ktoré sú následne vyrezané CNC rezacím laserovým centrom.
  2. Vyrezané rozvinuté tvary sa tvárnia na CNC ohraňovacom lise podľa konštrukčnej dokumentácie do požadovaných tvarov.
  3. Príprava prefabrikovaných dielov prebieha zváraním jednotlivých častí do väčších funkčných celkov pre jednoduchšiu manipuláciu, prepravu a samotnú montáž u zákazníka. Na zváranie sa používa TIG, MIG-MAG technológia.
  4. Všetky časti bazéna, ako sú prefabrikované diely, technológia atď. sa prevezú k zákazníkovi. Pokiaľ to rozmery a okolnosti umožňujú, je možné previesť aj celé bazénové teleso.
  5. Do vopred pripraveného staveniska podľa dodanej stavebnej dokumentácie sa osádzajú prefabrikované diely, ktoré sú následne spolu vodotesne zvarené, prípadne sa osadí celé bazénové teleso. Na bazénové teleso sa dopojí bazénová technológia.
  6. Povrchová úprava oblasti okraja bazéna sa vykonáva odstránením zvarových švov a následne sa plocha upraví satinovaním. Ostatné zvary sú morené, bez mechanického opracovania.